Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Boşnak Dili ve Edebiyatı nedir, ne iş yapar, Boşnak Dili ve Edebiyatı maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Boşnak Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Puan Türü Nedir?
Boşnak Dili ve Edebiyatı puan türü DİL-2’dir.

Boşnak Dili ve Edebiyatı İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-5’tir.


Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Boşnak Dili ve Edebiyatı KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Boşnak Dili ve Edebiyatı KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Boşnak Dili ve Edebiyatı Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Olamazlar maalesef.

Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü, Trakya Üniversitesi / Edebiyat Fakültesi / Balkan Dilleri ve Edebiyatları Bölümü bünyesinde bulunur. 4 yıllık bir bölümdür. DİL-2 puan türü ile tercih edilmektedir.

Boşnak Dili ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Boşnak Dili ve Edebiyatı İş Olanakları
Bölümün çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir:
1.Yeni açılan bir bölüm olduğundan, Bölüm içi (araştırma görevlisi, okutman, öğretim görevlisi vb.) akademik kariyer düşünenler için uygundur.

2.Kamu sektöründe ( Üniversitelerde, Büyükelçilik, Gümrük, TRT (özellikle trt avaz), Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Turizm ve Kültür Bakanlığı (kokartlı rehber olarak), Diyanet işleri, MİT , Türk Hava Yolları(Bosna Hava yollarının büyük ortağı olan THY'ında çalışacak personel ihtiyacı), T.C. Başbakanlık Basın - Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türk Silahlı Kuvvetleri vb.) alanlarda çalışmayı düşünenler için uygundur.

3.Medya sektöründe TRT (özellikle trt avaz), Anadolu Ajansı, Özel Haber Ajansları, Gazeteler vb. alanlarda çalışmayı düşünenler için uygundur.

4.özel sektörde Türkiye ile Bosna Hersek arasında belkide diğer devletlere fark atacak ölçüde işbirliği vardır. Bosna Hersek özellikle gıda, giyim vb. alanlarda Türkiye ile ciddi ölçüde alış veriş içerisindedir. Bunun yanında dilin konuşulduğu coğrafya göz önüne tutulursa özel sektörde çalışmayı düşünenler için bu bölüm oldukça uygundur.

5.Çeviri sektöründe, hukuk, edebi, tarihi, ticari, tıbbi, askeri, ekonomi, kültürel, turistik vb. (Boşnakça-Hırvatça-Sırpça) sözlü ya da yazılı olarak, tercümanlık yapmak isteyenler için uygundur.

6.Halk eğitim, özel sektör, Boşnak dernekleri tarafından açılan kurslarda öğretmenlik. MEB "Yaşayan Diller ve Lehçeler" dersinde "Boşnakça" öğretecek personel ihtiyacı.

7.Turizm sektöründe, Bosna, Hırvatistan, Sırbistan ve diğer ilgili ülkelerden Türkiye’ye veya Türkiye’den bu ülkelere yapılacak turistik gezilerde rehber veya büro çalışanı olarak görev almak isteyenler için uygundur.

8. Turizm ve Kültür bakanlığının yapmış olduğu nadir dillerde kokart sınavı ile, Boşnakça bilen kişiler 6 ay turist rehberliği kursu ardından Turist rehberliği kokartı alarak, Turist rehberliği bölümü bitirmiş kişilerle aynı olanaklara sahip olmaktadırlar.

Boşnak Dili ve Edebiyatı Maaşları Ne Kadar?
Herhangi bir devlet kurumunda göreve yeni başlayan bir mezunun 2300 lira dolaylarında maaş alması mümkün olacaktır.

Boşnak Dili ve Edebiyatı Bölümü Yorumları
Boşnak Dili ve Edebiyatı yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Boşnak Dili ve Edebiyatı İş Olanakları nelerdir?
Boşnak Dili ve Edebiyatı iş bulma imkanı var mı?
Boşnak Dili ve Edebiyatı maaşı ne kadar?
Boşnak Dili ve Edebiyatı bölümü nasıl kolay mı zor mu?

2 yorum

Kpss de bu bölümden alım yapılmamış mı?

Hayır, maalesef yapılmadı.

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger