Bilim Tarihi Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Bilim Tarihi bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Bilim Tarihi nedir, ne iş yapar, Bilim Tarihi maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Bilim Tarihi iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Bilim Tarihi Bölümü Puan Türü Nedir?
Bilim Tarihi puan türü TM-3’tür.

Bilim Tarihi İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Bilim Tarihi bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-3’tür.


Bilim Tarihi Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Bilim Tarihi KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Bilim Tarihi KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Bilim Tarihi Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Hayır.

Bilim Tarihi Bölümü Hakkında Bilgi
Bilim Tarihi bölümünün puan türü TM-3’tür.. Eşit ağırlık çıkışlı öğrencilerin tercih ettiği bir bölümdür. Eğitim süresi 4 yıl olan bir lisans programıdır. Bilim Tarihi bölümünün ana gayesi bilim tarihi uzmanı yetiştirmek için altyapı çalışmalarını hazırlamak, değişik kültürlerin bilim faaliyetlerini derinlemesine idrak için gerekli bilgi ve beceriyi vermek, çağdaş bilim felsefesinin ışığında medeniyetlerin doğayı açıklama etkinlikleri kadar anlama faaliyetlerini de kuşatacak bir bakış açısı kazandırmak, ulusal ve uluslar arası kurumlarla işbirliği yapmak, ulusal ve uluslar arası akademik toplumda eğitim ve araştırmada seçkin bir yer edinmektir. Bölümdeki çalışmalar iki anabilim dalı çerçevesinde yürütülmektedir. Bu anabilim dalları, temel bilimler ve formel bilimlerin tarihi yanında bilim kurumları ve aletlerinin gelişimini ve teknolojik evrimi değişik medeniyetlerin katkılarını da göz önünde bulundurarak ele almaktadır. Bölümde özellikle Türklerin bilim ve teknoloji tarihindeki yeri sorgulanmaktadır.

Bilim Tarihi Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Bilim tarihi mezunlarının görevi bilimin eski çağlardan beri gelişimini incelemek, eski metinler, zihinsel kavramlar ve düşünceleri araştırmaktır. Mezunlar üniversitelerde araştırma görevlisi, öğretim görevlisi olarak çalışırlar. Ayrıca kamuya ait veya özel sektördeki bazı kurum ve kuruluşlarda araştırmacı olarak çalışabilirler.

Bilim Tarihi İş Olanakları
Bilindiği gibi bu bölümden mezun olanların devlet kurumlarına atanabilmesi için KPSS’den başarılı olması gerekir. Bunun için de ciddi anlamda KPSS’ye hazırlanmak şarttır.

Bilim Tarihi Maaşları Ne Kadar?
Kamuda görevli bir bilim tarihçisi 2200 liranın biraz üstünde maaş alırlar. Öğretim görevlisi olarak çalışanlar ise 3000-3500 dolaylarında kazanca sahip olabilirler.

Bilim Tarihi Bölümü Yorumları
Bilim Tarihi yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Bilim Tarihi İş Olanakları nelerdir?
Bilim Tarihi iş bulma imkanı var mı?
Bilim Tarihi maaşı ne kadar?
Bilim Tarihi bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger