Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği nedir, ne iş yapar, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Puan Türü Nedir?
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği puan türü MF-4’tür.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-2’dir.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Öğretmen olamazlar.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bilgisayar Mühendisliği Lisans Programının temel amacı öğrencilere bilgisayar yazılımı ve donanımı ile bilgisayar uygulamaları alanlarında dengeli temel bilgileri vermektir. Dört yıllık lisans programından mezun olan öğrencilerimiz, temel bilgiler yanında analiz edebilme, günümüzün modern bilgisayar yazılım, donanım ve bilgi sistemlerini yaratıcı bir şekilde tasarlayabilme, gerçekleştirebilme, yönetebilme ve iyileştirebilme; takım çalışması yapabilme ve liderlik özelliklerine sahip olarak yetiştirilmektedirler. Bölüm sadece Trabzon Toros Üniversitesinde okutulmaktadır. Bölümde ilk yıllarda öğrencilerimize bölümle ilgili temel bilgileri içeren (Matematik, Fizik) derslerin yanı sıra, uzmanlık alanlarına uygun teknik seçmeli dersler de sunmaktadır. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü ögrencileri istedikleri taktirde seçmeli derslerini grafik, yapay zeka, web teknolojileri,data güvenliği, çeşitli programlama dilleri gibi konularda veya okulumuzun Yazılım Mühendisliği Bölümünden destek dersler alabilirler. Okuldaki tüm teknik dersler uygulamalı olup, verilen projeler içerik ve kullanılması gereken teknikler açısından güncelliğini korumaktadır. Öğrenciler, her öğrenciye bir bilgisayar düşecek sekilde en son teknolojik yazılım ve donanımlara sahip labaratuvarlarda yazılım ve devre analizi yapmaktadırlar. Ayrıca okul kütüphanemizin sağladığı olanaklar sayesinde birçok dijital kaynağa ulaşabilmekte ve  araştırmalarını geliştirebilmektedirler.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olan öğrenciler; Sistem Analisti, Yazılım Geliştirici, Sistem Programcısı, Test/Kalite Mühendisi, Veritabanı Yöneticisi, Bilgisayar Sistem Mühendisi, Oyun Programcısı olarak birçok alanda görev yapabilmektedirler. 

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği İş Olanakları
Günümüzde bilişim teknolojileri eğitimden sağlığa, hizmetden savunma sanayiye her alanda etkin olarak kullanılmaya başlandığından, bilgisayar mühendisleri de tüm bu alanlarda iş yapan kurumlarda mesleklerini icra edebilmektedirler. Bölümümüzden mezun olan öğrenciler herhangi bir ülkede hizmet sunabilecek ve  istedikleri taktirde yüksek lisansa devam edebilecek eğitim ve donanıma sahiptirler.

2016 Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Maaşları Ne Kadar?
Mühendis maaşları ortalama 3000-3500 lira arasında değişmektedir.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği Bölümü Yorumları
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği İş Olanakları nelerdir?
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği iş bulma imkanı var mı?
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği maaşı ne kadar?
Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger