Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği nedir, ne iş yapar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Puan Türü Nedir?
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği puan türü YGS-1’dir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS’dir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.


Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
İçinde bulunduğumuz yüzyıla damgasını vuran teknolojik gelişmeler, insanların sahip oldukları bilgi ve becerileri gözden geçirip günün şartlarına uyumlu olacak şekilde kendilerini yenilemesini ve geliştirmesini neredeyse zorunlu kılmaktadır. Yaşamın hemen her alanında olduğu gibi eğitim alanında da gelişen teknolojiyi öğrenme ve uyum sağlama zorunluluğu etkisini hissettirmeye başlamış ve bu konuda hizmet verecek donanımlı kişilere olan ihtiyacı daha da artırmıştır. Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü bu ihtiyaca cevap verecek nitelikte kişiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Bölüm mezunları hem eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev alır hem de öğretim teknolojisi, öğretim tasarımı ve eğitim uzmanlığı alanlarında hizmet verir. İlk ve orta dereceli eğitim kurumlarında bilgisayar öğretmeni olarak çalışacak mezunların öncelikli görevi, öğrencilerin bilgisayar, Internet, çoklu ortam gibi çeşitli teknolojileri tanımasını sağlamak ve bu teknolojileri kendi akademik gelişimleri için kullanmaları yönünde onları teşvik etmektir. Ayrıca, görev aldıkları kurumda çalışan diğer öğretmenlere bu tür teknolojileri kendi derslerinde nasıl etkin ve verimli şekilde kullanabilecekleri yönünde rehberlik etmeleri ve gerektiğinde bu derslerin içeriğinin hazırlanmasında öğretmenlere yardımcı olmaları beklenmektedir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İş Olanakları
Bölüm mezunları, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları dışında bilişim teknolojisi, eğitim yazılımı, web tasarımı, öğretim materyali geliştirme gibi alanlarda faaliyet gösteren kurumlarda da çalışabilmektedir.   Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü 4 yıllık bir program olup, programda yer alan dersler öğrencilerin temel ve güncel yazılımları öğrenmesini ve bunlarla ilgili uygulamalar yapmasını, bilgi teknolojilerini etkin bir şekilde kullanmasını ve öğretmenlik mesleğine yönelik temel bilgi ve becerileri kazanmasını sağlayacak niteliktedir. Öğrenciler, zorunlu dersleri dışında, üniversitemiz bünyesinde yer alan diğer bölümlerden (Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Teknolojileri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, gibi) seçmeli dersler alarak kendilerini ilgilendikleri bir alanda geliştirme şansına sahiptir. Öğrenciler, ayrıca Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan diğer bölümlerle yan dal yapabilmekte ve üniversitemizin bölümümüzle anlaşmalı bir çok bölümünde çift anadal programından faydalanabilmektedirler.

2016 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Maaşları Ne Kadar?
Öğretmenlerin ortalama maaşı 2500-2600 lira civarındadır. Ek dersi olan öğretmenlerde ise maaş 3000bin lira dolaylarında veya üstünde olabilmektedir.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü Yorumları
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği İş Olanakları nelerdir?
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği iş bulma imkanı var mı?
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği maaşı ne kadar?
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger