Bilgisayar-Enformatik Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Bilgisayar-Enformatik bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Bilgisayar Enformatik nedir, ne iş yapar, Bilgisayar-Enformatik maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Bilgisayar-Enformatik iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Bilgisayar-Enformatik Bölümü Puan Türü Nedir?
Bilgisayar-Enformatik puan türü MF-4’tür.

Bilgisayar-Enformatik İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Bilgisayar-Enformatik bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-2’dir.

Bilgisayar-Enformatik Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Bilgisayar-Enformatik KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Bilgisayar-Enformatik KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Bilgisayar-Enformatik Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Öğretmen olamazlar.

Bilgisayar-Enformatik Bölümü Hakkında Bilgi
Bilgisayar Enformatik Bölümü, büyük ve hızlı bir gelişim içerisinde olan bilgisayar yazılım ve donanım dallarında ihtiyaç duyulan üstün nitelikli, yetenek sahibi, problem çözücü ve analitik düşünebilen elemanlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bilgisayar-Enformatik Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Bölüm mezunları; dengeli teorik ve pratik eğitim-öğretim ile kazandıkları birikimlerini; donanım, yazılım, bilgi-işlem ve sistem-analiz-tasarım kavram ve ilişkilerini özümsemiş olarak, özel ve kamu sektöründe, önemli ölçüde mevcut insan gücü açığını giderme yolunda bilgisayar programcısı ve ileri aşamada sistem analisti olarak geniş iş olanaklarına sahiptirler. Bu bölümlerden mezun olanlar çeşitli yönetimendüstri ve hizmet alanlarında sistem çözümleyici ve uygulama programcısı; bilgisayar donanımı yazılımı üreten ve pazarlayan firmalarda genellikle bilgi işlem merkezlerinde sistem programcısı bilgi işlem merkezlerinde yönetmen; yönetim bilişim sistemleri alanında kurucu ve yönetici mühendis veri tabanı yönetimi; bilgisayar destekli endüstriyel sistemlerin tasarım ve geçekleştirilmesinde araştırma-geliştirme mühendisi olarak görev yalabilirler. Bilgisayar kullanımının hızla yaygınlaştığı ülkemizde bilgisayar mühendisliği bölümü mezunlarını yönetim eğitim endüstri ticaret ve hizmet alanlarında faliyet gösteren çeşitli kamu kuruluşları ile özel kuruluşlarda bankalarda üniversitelerdebilgisayar donanım ve yazılımı üreten ve pazarlayan firmalarda çalışma imkânları vardır.

Bilgisayar-Enformatik İş Olanakları
Bilgisayar – Enformatik Bölümü mezunları, bilgi işlem sahasının herhangi bir dalında çalışabilmektedirler. Hem kamu hem de özel kuruluşlarda görev alabilmekte ve bilgi işlem, sistem uzmanı, bilgisayar programcısı vb. pozisyonlarda etkin rol oynayabilmektedirler. Sistem analisti görevinde de bulunabilen bu meslek sahipleri, kendi bilgi ve becerilerine göre de çalışma sahalarını genişletebilmektedirler. Esasen hem işletme hem iktisat hem de bilgisayar mühendisliği bölümlerinin bir bileşkesinden oluşan bu program, geniş çalışma sahası yelpazesine sahiptir. Fakat yine de bölümün, bir mühendislik fakültesi olmadığının altını çizmekte fayda bulunmaktadır. Buna rağmen, Türkiye’de hemen her işletmede ihtiyaç duyulan bilgi işlem personeli boşluğunu, bu bölüm mezunları doldurabilmektedirler.

Bilgisayar-Enformatik Maaşları Ne Kadar?
Mezunlar tahmini 2500 lira maaş almaktadırlar; ancak özel sektör için maaşların bu kadar yüksek olduğunu söylemek pek mümkün olomayacaktır; zira bu bölümden mezun olup da özelde çalışanlar asgari ücret seviyesinde maaş almaktadır. Ancak daha yüksek ücretlerle çalışanlar da mevcuttur.

Bilgisayar-Enformatik Bölümü Yorumları
Bilgisayar-Enformatik yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Bilgisayar-Enformatik İş Olanakları nelerdir?
Bilgisayar-Enformatik iş bulma imkanı var mı?
Bilgisayar-Enformatik maaşı ne kadar?
Bilgisayar-Enformatik bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger