Basın ve Yayın Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Basın ve Yayın bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Basın ve Yayın nedir, ne iş yapar, Basın ve Yayın maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Basın ve Yayın iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Basın ve Yayın Bölümü Puan Türü Nedir?
Basın ve Yayın puan türü TS-1’dir.

Basın ve Yayın İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Basın ve Yayın bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-3 ve LYS-4’tür.

Basın ve Yayın Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Basın ve Yayın KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Basın ve Yayın KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Basın ve Yayın Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Basın ve Yayın bölümünden mezun olup öğretmen olma imkanınız bulunmaktadır. Gazetecilik alanından formasyon alıp KPSS öğretmenlik oturumundan yeterli puan aldığınız takdirde öğretmen olabilirsiniz.

4 Yıllık Basın ve Yayın Bölümü Hakkında Bilgi
Bu bölüm, TS-1 puan türü ile öğrenci alımını yapmaktadır. Sözel çıkışlı öğrencilerin yoğun olarak tercih ettiği bir bölümdür. Ancak bölümü tercih etme hakkı sadece sözel alanı mezunlarına ait değildir. Diğer alanlardan da mezun olanlar, bölüme yerleşebilirler. Bu bölüme bazı 2 yıllık bölümlerden dikey geçiş yapılmaktadır. Bölümün eğitim süresi 4 yıldır.

Basın ve Yayın Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Bölümden mezun olan öğrenciler haber ajanslarında, ulusal ve yerel gazetelerde, kamu ve özel radyo ve televizyon kuruluşlarında; kısacası basın yayın ile ilgili her alanda çalışabilirler. Öğrenciler muhabirlik, haber fotoğrafçılığı, editörlük, radyo yayıncılığı, TV haber programcılığı, internet yayıncılığı ve görsel yönetmenlik gibi alanlarda çalışabilirler.

Basın ve Yayın İş Olanakları
Basın ve Yayın bölümünden mezun olanların çalışma alanlarını çeşitli kamu kuruluşları ile özel kuruluşlar oluşturur. Bu anlamda iş olanakları geniştir diyebiliriz. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki bir bölümün iş imkanlarının geniş olması demek, o bölüm mezunlarının hemen işe başlaması demek değildir. Bu sadece farklı sektörlerde çalışabilecekleri anlamına gelir. Basın ve Yayın mezunları ; basın ve yayın sektöründe muhabir olarak çalışabilir. Çeşitli televizyon kanalları ile radyo programlarında görev alabilir. Gazetecilik, haber ajansı, yarışma programları gibi sahalarda görev alabilir.

Basın ve Yayın Maaşları Ne Kadar?
Çalışılan kuruluş veya işletmeye göre alınan maaş farklılık göstermektedir. Özel sektörde asgari ücret veya bazen iki asgari ücret seviyesinde maaş alınabilmektedir. Kamuda ise 2300 lira dolayında maaşlarının olduğunu söylemek mümkündür.

Basın ve Yayın Bölümü Yorumları
Basın ve Yayın yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Basın ve Yayın İş Olanakları nelerdir?
Basın ve Yayın iş bulma imkanı var mı?
Basın ve Yayın maaşı ne kadar?
Basın ve Yayın bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger