Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Astronomi ve Uzay Bilimleri nedir, ne iş yapar, Astronomi ve Uzay Bilimleri maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Astronomi ve Uzay Bilimleri iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Puan Türü Nedir?
Astronomi ve Uzay Bilimleri puan türü MF-1’dir.

Astronomi ve Uzay Bilimleri İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-2’dir.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Astronomi ve Uzay Bilimleri KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Astronomi ve Uzay Bilimleri KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Güncel mevzuata göre möğretmen olamazlar.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölümde 4 yıllık eğitim hayatı süresince üzerinde yaşadığımız gezegenden, galaksi dışı uzayın en uzak noktalarına kadar gözlenebilen tüm evrenle ilgili verilerin toplandığı, aralarında ilişkiler kurulduğu ve yorumlandığı bilimsel disiplinlerle, bu disiplinleri kavrayabilmek için gereken temel bilgiler verilmektedir.
Yukarıda bahsedildiği biçimde evreni kavrayabilmek için gereken temel bilgiler, doğal olarak fizik ve matematik ağırlıklıdır.
Bu lisans öğrenimi sonunda pozitif bilimlerin metotlarıyla tanışılır; evren hakkında temel tanecikler düzeyinden, galaksi kümeleri düzeyine kadar genel bir görüş edinilir.
Lisans ders programımız zorunlu ve seçimlik derslerden oluşmaktadır. Öğrenciler ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda ilgili dersleri seçerek, astronomi öğrenimlerini fizik veya matematik ağırlıklı olarak tamamlayabilme imkanına sahiptirler.
Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü lisans öğrenimini başarılı bir biçimde tamamlayabilmek için konuya ilgi duyulmalı ve gerekli alt yapıyı edinebilme becerisi geliştirilmelidir.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Üniversite tercihleri arasında bu bölümü de yazmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği konu, mezuniyet sonrasında aldığı lisans eğitimiyle ilgili hangi iş alanlarında çalışabileceği ya da fizik, astronomi, biyoloji, matematik gibi temel bilimler için çok yanlış bir yaklaşımla, lisans eğitiminin kendisini hangi mesleğe hazırladığıdır.
Üniversite eğitiminin asıl amacı; mesleki eğitim vermekten ziyade, bir konuda uzmanlaşmak için gerekli temel eğitimi vermektir. Bununla birlikte kimi disiplinlerin günlük hayatta daha çok uygulanabilir olması sebebiyle bu disiplinlerde alınan lisans eğitimi ile ilgili iş bulma imkanı daha geniştir.
Temel bilim öğreniminin amacı bir meslek edindirmek değil, bilimsel çalışma yapabilecek donanıma sahip bireyler yetiştirmektir.
Bölümümüz mezunlarının çok küçük bir kısmı lisans üstü eğitime devam edebilmektedir. Lisans üstü eğitime devam edenlerden akademik kariyer yapabilme imkanı bulabilenler ise çok sınırlı sayıdadır.

Astronomi ve Uzay Bilimleri İş Olanakları
Bölüm mezunlarının büyük çoğunluğu bankacılık, telekomünikasyon, bilişim gibi alanlarda tercih edilmektedirler. Lisans öğrenimleri boyunca aldıkları bilgisayar dersleri ile edindikleri donanım da bu konuda kendilerine yardımcı olmaktadır. Halihazırda çeşitli kurum ve kuruluşlarda matematik, fizik ve astronomi öğretmenliği yapmakta olan mezunlarımız da olmakla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan bir karar uyarınca, öğretmen yetiştiren kurumlar Eğitim Fakülteleri ile sınırlandırılmıştır. Ancak, gereken şartları sağlayan mezunlarımız, yine sınırlı sayıda olmak kaydıyla, Eğitim Fakültelerinde lisans üstü eğitim alarak öğretmen olabilmektedirler.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Maaşları Ne Kadar?
Çalışılan kuruma göre maaşlarda farklılık olsa da genellikle 2 asgari ücret seviyesinde olduğu söylenebilir.

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Yorumları
Astronomi ve Uzay Bilimleri yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Astronomi ve Uzay Bilimleri İş Olanakları nelerdir?
Astronomi ve Uzay Bilimleri iş bulma imkanı var mı?
Astronomi ve Uzay Bilimleri maaşı ne kadar?
Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger