AÖF Marka İletişimi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
AÖF Marka İletişimi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için AÖF Marka İletişimi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. AÖF Marka İletişimi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. AÖF Marka İletişimi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Marka İletişimi Bölümü Nedir?
Marka İletişimi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Marka İletişimi İş İmkanları 2017
Marka İletişimi Mezunları Ne İş Yapar?
Marka İletişimi Bölümü Maaşları 2017
Marka İletişimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Marka İletişimi KPSS Taban Puanları 2017
Marka İletişimi Bölümü Yorumları 2017

Marka İletişimi Bölümü Nedir?
Marka İletişimi Önlisans Programının amacı, marka iletişimi ve pazarlama iletişiminin temel kavramlarını bilen ve bu kavramlar çerçevesinde oluşan teorik bilgiyi pratiğe dönüştürebilecek; kurum ve kuruluşların markalaşma sürecinin yönetilmesine yardımcı olabilecek; kendini gelişime ve geliştirmeye adamış; görev ve sorumluluklarının bilincinde,  her türlü görevde kurumsal, kültürel, toplumsal ve etik değerlere, sosyal adalete saygılı personel yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Marka İletişimi Bölümü Hakkında Bilgi
Anadolu Üniversitesinde AÖF kapsamında okutulmaktadır. Eğitim süresi 2 yıldır. Üniversite mezunları ve öğrencileri bölüme kayıt yapabilmektedir.

Marka İletişimi Bölümü İş İmkanları
Marka İletişimi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar, üretim ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren kuruluşların; işletmelerin marka yönetimi birimlerinde, pazarlama bölümlerinde, reklam bölümlerinde, halkla ilişkiler bölümlerinde, kurumsal iletişim bölümlerinde ve reklam ajansları, halkla ilişkiler ajansları, yapım şirketlerinde çalışma olanağına sahip olabilmektedirler.

Marka İletişimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Bölüm mezunlarının kamuda görev alması için KPSS’de başarılı olması ve atamalarda bölüme kontenjan ayrılması gerekir. Mezunların özel sektörde iş alanları geniş olduğu için görevleri de büyük oranda değişiklik göstermektedir.

Marka İletişimi Bölümü Maaşları
Marka İletişimi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Marka İletişimi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Marka İletişimi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Marka İletişimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Görsel İletişim
-Görsel İletişim Tasarımı
-Görsel Sanatlar
-Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
-Grafik
-Grafik Tasarım
-Grafik Tasarımı
-Halkla İlişkiler
-Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
-Halkla İlişkiler ve Tanıtım
-İletişim
-İletişim Bilimleri
-İletişim Sanatları
-İletişim Tasarımı
-İletişim Tasarımı ve Yönetimi
-İletişim ve Tasarım
-Medya ve İletişim
-Medya ve İletişim Sistemleri
-Reklam Tasarımı ve İletişimi
-Reklamcılık
-Reklamcılık ve Halkla İlişkiler
-Yeni Medya
-Yeni Medya ve Gazetecilik

Marka İletişimi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Marka İletişimi mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Marka İletişimi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Marka İletişimi bölümü iş olanakları 2 yıllık Marka İletişimi mezunları ne iş yapar, Marka İletişimi bölümü hakkında bilgi, Marka İletişimi maaşları, Marka İletişimi KPSS atama puanları, Marka İletişimi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger