AÖF Ev İdaresi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
AÖF Ev İdaresi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için AÖF Ev İdaresi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. AÖF Ev İdaresi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. AÖF Ev İdaresi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Ev İdaresi Bölümü Nedir?
Ev İdaresi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Ev İdaresi İş İmkanları 2017
Ev İdaresi Mezunları Ne İş Yapar?
Ev İdaresi Bölümü Maaşları 2017
Ev İdaresi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Ev İdaresi KPSS Taban Puanları 2017
Ev İdaresi Bölümü Yorumları 2017

Ev İdaresi Bölümü Nedir?
Ev İdaresi Önlisans Programı, bireyin kişisel yaşamında ve ev ortamında gerek kendisiyle gerek aile bireyleriyle gerekse sahip olduğu tüm kaynaklarla en etkili biçimde sağlık ve ekonomi ilkelerine uygun bir biçimde etkileşmesini sağlamak için gerekli olan güncel bilgi, yetenek ve becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda Ev İdaresi Önlisans Programı, hem evin hem de evin işlerini üstlenen kurumların yönetimi alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Ev İdaresi Bölümü Hakkında Bilgi
Ev İdaresi, ev ve ev işlevini üstlenen kurumların ekonomik ve sağlık işlerini yürüten, bu konularda araştırmalar yapan bir disiplindir. Bir yönüyle ailenin toplumsal ve ekonomik yaşayışını daha iyi bir düzeye çıkarabilmek için çalışmalar yaparken, diğer yönüyle de kurum ve kuruluşlarda bu işlevleri üstlenerek kurumun daha iyi hizmet verebilmesi için gerekli olan hizmet birimlerinin oluşturulmasında yardımcı olmaktadır. Özellikle günümüzde işletmecilikte önemli bir görev üstlenen ev idaresi, kurumun ekonomik yapısından, sağlık konusuna ve tüketici bilincinin oluşmasına dek geniş bir yelpaze içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle bölümde ev ve kurum idaresi yönetimi için ev ekonomisi, aile içi iletişim, aile ve toplum sağlığı, moda tasarımı, beslenme, kişisel bakım, konut seçimi ve düzenlenmesi, tüketici bilincinin oluşturulması ve korunması gibi kuramsal dersler yer almaktadır.

Ev İdaresi Bölümü İş İmkanları
Ev İdaresi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar hastane, kreş, otel, huzurevi gibi alanlarda hizmet veren özel ve kamu kuruluşlarda işletmecilikte önemli yeri olan kurum ve ev idareciliğiyle tüketicinin korunmasına ve eğitimine yönelik araştırma ve eğitim görevlerini yaparlar.

Ev İdaresi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Ev idaresi bölümü mezunu olan kişiler “Ev İdarecisi ve Aile Ekonomisti” unvanı alırlar ve girdikleri iş yerlerinde de bu unvanı kullanırlar. Ev idareci ve ekonomistleri; hastane, kreş, otel ve huzurevi gibi kurum ve kuruluşlarda kurumun temizlik işleri, o alanların döşenmesi ve dizayn edilmesi, eşyaların bakım ve onarımı gibi işler ile ilgilenirler. Bu nedenle de bu bölüm modern işletmecilik sektöründe son derece önemli bir meslektir.

Ev İdaresi Bölümü Maaşları
Ev İdaresi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Ev İdaresi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Ev İdaresi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Ev İdaresi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Aile ve Tüketici Bilimleri

Ev İdaresi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Ev İdaresi mezunlarının 89-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Ev İdaresi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Ev İdaresi bölümü iş olanakları 2 yıllık Ev İdaresi mezunları ne iş yapar, Ev İdaresi bölümü hakkında bilgi, Ev İdaresi maaşları, Ev İdaresi KPSS atama puanları, Ev İdaresi iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger