Antropoloji Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Antropoloji bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Antropoloji nedir, ne iş yapar, Antropoloji maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Antropoloji iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?


ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Antropoloji Bölümü Puan Türü Nedir?
Antropoloji puan türü TM-3’tür.

Antropoloji İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Antropoloji bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-3’tür.

Antropoloji Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Antropoloji KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Antropoloji KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Antropoloji Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Şidilik böyle bir düzenleme yoktur.

Antropoloji Bölümü Hakkında Bilgi
Antropoloji, insanın kökenini, biyolojik özelliklerini, toplumsal ve kültürel yönlerini inceleyen bilim dalıdır. Antropoloji;  Paleo-Antropoloji, Fiziki Antropoloji ve Sosyal Antropoloji olmak üzere 3 anabilim dalına ayrılır;
Paleoantropoloji: İnsanın kökenini ve gelişim sürecini inceleyen bilim dalıdır. Paleoantropoloji geçmiş toplumlara ait iskelet materyallerin ve fosillerin incelenmesiyle söz konusu toplumun, demografik yapısını, yaş ve cinsiyet dağılımını, sağlık sorunlarının olup olmadığını ve diğer topluluklarla olan akrabalık ilişkilerini anlamaya çalışır.
Fiziki Antropoloji:  İnsanın canlılar dünyasındaki yerini, tür içi varyasyonlarını (biyolojik çeşitliliğini), biyolojik yapısını, büyüme ve gelişmesini, genetik özelliklerini, çevresel değişikliklere uyumunu ve insanın morfolojik, anatomik ve fizyolojik yapı ve özelliklerini metrik ve morfolojik yöntemlerle inceleyen bilim dalıdır.
Sosyal Antropoloji: İnsan davranışlarının karşılaştırmalı incelenmesi olarak tanımlanabilir. Bir toplumun tüm parçaları olan davranışlar, fikirler, prensipler, değerler, dinsel törenler, organizasyon yöntemleri, teknolojileri gibi her çeşit ilişkiler Sosyal Antropolojinin konusudur.


Antropoloji Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Antropologların kamuda ve özel sektörde çalışma imkânı bulunmaktadır. Antropologlar; Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki kurum ve kuruluşlarda (HAGEM,müzeler vb.) görev yapmaktadır. Ayrıca Devlet Planlama Teşkilatı, Türkiye İstatistik Kurumu, TRT gibi kuruluşların ilgili birimlerinde sosyal araştırmacı olarak görev yapabilmektedir. Son yıllarda Merkezi İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT), Emniyet Genel Müdürlüğü’nde, Adli Tıp’ta Antropolog istihdam edilmektedir.

Antropoloji İş Olanakları
Antropologların, başta özellikle akademik kurumlar, araştırma enstitüleri veya araştırma merkezleri olmak üzere, kamu ve özel sektör kuruluşlarında iş bulma olanakları bulunmaktadır.

Antropoloji Maaşları Ne Kadar?
Kamuda çalışan antropolog maaşları 2016 yılı için tahmini 2300 lira civarında maaş alırlar.

Antropoloji Bölümü Yorumları
Antropoloji yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Antropoloji İş Olanakları nelerdir?
Antropoloji iş bulma imkanı var mı?
Antropoloji maaşı ne kadar?
Antropoloji bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger