Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Amerikan Kültürü ve Edebiyatı nedir, ne iş yapar, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Puan Türü Nedir?
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı puan türü DİL-1’dir.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-5’tir.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Amerikan Kültürü ve Edebiyatı KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olup öğretmen olma imkanınız bulunmaktadır. İngilizce alanından formasyon alıp KPSS öğretmenlik oturumundan yeterli puan aldığınız takdirde öğretmen olabilirsiniz.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgi
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı programının amacı; İngiliz Filolojisi ile Amerikan kültürü ve edebiyatının her alanında hizmet verebilecek bilgi, beceri ve tutumlarla donatılmış, etik değerleri özümsemiş, dünya gerçeklerinin farkında olan ve hayat boyu öğrenmenin önemini benimsemiş çağdaş filologlar yetiştirmektir. 4 yılda toplam 8 yarıyıla uygun tasarlanan Lisans Programı, öğrencilere ileri düzeyde dil becerisi, edebi kavramlar, edebiyat tarihi, edebiyat ve eleştiri kuramları, kültür alanına dair temel bilgi ve dil, edebiyat, eleştiri ve kültür incelemeleri alanlarında mesleki yetkinlik kazandırmayı hedeflemektedir.Program; edebiyat, tarih, mitoloji, tiyatro, çeviri gibi farklı alanları içeren kapsamlı bir yapıya sahiptir. Bu müfredat içerisinde ayrıca öğrenciye çeviri için gerekli temel kurallar da sunulmaktadır.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü mezunları Türkiye ve yurtdışında, yönetim, uluslararası ilişkiler, eğitim, medya, sanatsal sektörler gibi çeşitli özel ve kamusal alanlarda kariyer yapma fırsatı bulurlar.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı İş Olanakları
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan öğrencilerimiz, ileri İngilizce bilgisi ve genel kültür donanımıyla, pedagojik formasyon derslerini tamamlayarak ortaöğretim kurumlarında ve özellikle yabancı dilde eğitim yapan özel kolejler ve Anadolu Liseleri’nde “İngilizce öğretmeni” olarak çalışabilir, çeşitli kamu kuruluşlarında ve özel kurumlarda (bakanlıklar, basın-yayın organları, bankacılık, reklamcılık, turizm, halkla ilişkiler) ve uluslararası kuruluşlarda görev alabilirler.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Maaşları Ne Kadar?
Öğretmen olarak çalışanların aldığı maaş 2500-3000 lira arasında değişmektedir. Ek dersin yoğunluğuna göre maaş düşük veya yüksek olabilmektedir.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Yorumları
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı İş Olanakları nelerdir?
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı iş bulma imkanı var mı?
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı maaşı ne kadar?
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger