Almanca Öğretmenliği Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Almanca Öğretmenliği bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Almanca Öğretmenliği nedir, ne iş yapar, Almanca Öğretmenliği maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Almanca Öğretmenliği iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?


ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Almanca Öğretmenliği Bölümü Puan Türü Nedir?
Almanca Öğretmenliği puan türü DİL-1’dir.

Almanca Öğretmenliği İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Almanca Öğretmenliği bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-5’tir.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Almanca Öğretmenliği KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Almanca Öğretmenliği KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.Almanca Öğretmenliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bölümün ana amacı, ilk ve orta öğretim kurumlarına Almanca öğretmeni yetiştirmektir. Genellikle üniversitelerde kayıt işlemleriyle birlikte bir derecelendirme sınavı yapılır. Sınavın sonuçlarına göre, Almancası  dersleri izlemeye yeterli olmayanlar bir yıllık hazırlık sınıfı okur. Sınavı başaranlar doğrudan birinci sınıfa alınır. Birinci ve ikinci sınıflarda Almanca yazma, okuma ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine devam edilir.

Almanca Öğretmenliği Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Bölümden mezun olan öğrenciler başta özel ve resmi ortaöğretim kurumlarında Almanca Öğretmeni olmak üzere ithalat-ihracat firmalarında, sanayi kuruluşlarında, halkla ilişkiler alanında, tercüme bürolarında, turizm işletmelerinde, medya ve diğer ticari kuruluşlarda iş bulabilmektedirler. 

Almanca Öğretmenliği İş Olanakları
Anabilim dalımız mezunları özel ve devlet okullarında Almancanın 1. veya 2. yabancı dil olarak öğretilmesinde Almanca öğretmeni olarak görev yapabilmektedirler.
Ayrıca özel kuruluşlarda da çevirmen veya başka bir konumda çalışma imkanı bulmaktadırlar. Mezunların devlet okullarında öğretmen olarak göreve başlaması için KPSS’de atanmaya yetecek puanı alması şarttır. Özel okullar için böyle bir zorunluluk yoktur.

2016 Almanca Öğretmenliği Maaşları Ne Kadar?
Yeni atanmış bir almanca öğretmeni, medeni durumuna, çocuk sahibi olup olmadığına, dil tazminatı alıp almadığına göre 2400-2600 Türk Lirası arasında maaş alabilir. Öğretmenlerin maaşını en çok etkileyen hususlardan birisi ek derstir. Her öğretmenin ek dersi aynı olmadığı gibi eşit de değildir. Şayet çalışılan okulda öğretmenin girdiği ders sayısı fazla ise yüksek maaş alır. Ek dersi hiç yoksa da taban maaş üzerinden maaş alır ki bu da ortalama 2500 liradır.

Almanca Öğretmenliği Bölümü Yorumları
Almanca Öğretmenliği yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Almanca Öğretmenliği İş Olanakları nelerdir?
Almanca Öğretmenliği iş bulma imkanı var mı?
Almanca Öğretmenliği maaşı ne kadar?
Almanca Öğretmenliği bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger