Aktüerya Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Aktüerya bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. Aktüerya nedir, ne iş yapar, Aktüerya maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, Aktüerya iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


2 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
4 Yıllık Bölümlerin KPSS Atama Puanları (Hepsi)
2 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
4 Yıllık Bölümlerin İş İmkanları ve Maaşları
En İyi 2 Yıllık Bölümler 2017
YGS'den Yüksek Puan Alma Taktikleri
Hangi LYS Sınavlarına Girmem Gerekir?

ÜSTTEKİ YAZILARI DA MUTLAKA İNCELEYİN!!!

Aktüerya Bölümü Puan Türü Nedir?
Aktüerya puan türü YGS-1 ve MF-1’dir.

Aktüerya İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
Aktüerya bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS, LYS-1 ve LYS-2’dir.

Aktüerya Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

Aktüerya KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında Aktüerya KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

Aktüerya Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Şu an için böyle bir düzenleme yoktur.

Aktüerya Bölümü Hakkında Bilgi
Aktüerya; insanların, doğum, ölüm, hastalık, sakatlık, emeklilik gibi yaşamını; yangın, kaza, deprem, sel, hırsızlık gibi mal varlığını etkileyen rassallığa bağlı, öngörülemeyen olaylarla ve bu olayların finansal etkileriyle ilgilenir.
Aktüerya bilimcileri bu tür olayların  ortaya çıkma riskini analiz etmek, olasılıklarını tahmin etmek ve bu olayların finansal etkilerini hafifletici güvenlik programları oluşturmak üzere eğitilirler.
Aktüerler risk ölçme ve yönetme konusunda uzman oldukları için hemen hemen her şirkette görev alırlar. Aktüerlerin başlıca görevi sigorta programları hazırlamaktır.

Aktüerya Bilimleri Bölümü misyonunu, edindiği bilgileri kullanabilecek çağdaş, yaratıcı ve sorunları bağımsız olarak çözebilecek, insanlığın sorunlarına duyarlı, birlikte çalışmayı ve düşünmeyi öğrenmiş aktüerya uzmanları yetiştirmek, ulusal ve uluslararası ortamlarda vereceği eğitim ve üreteceği bilgi ile ulusal ve evrensel kalkınmaya katkıda bulunan bir bölüm olmak; vizyonunu ise, araştırma, öğretim ve hizmet alanlarındaki üretimi ile evrensel değerler ışığında ülkenin geleceği için yetiştirdiği üstün nitelikli bireyleri topluma sunmak olarak belirlemiştir.

Aktüerya Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
Aktüerya Bilimleri Bölümünden mezun olan öğrenciler doğrudan aktüer unvanını alamamakla birlikte kamu, sigorta ve finans sektöründe aktüerya uzmanı olarak sigorta şirketlerinde çalışabilmektedirler. Mezun öğrencilerin %80'i kamu, sigorta ve finans sektöründe çalışmaktadır. Mezunlarımız sigorta şirketleri yanı sıra brokerlik, eksperlik ve danışmanlık şirketlerinde de istihdam edilmektedir.

Aktüerya İş Olanakları
İstatistik ve Olasılık hesapları yoluyla hayat, yangın, kaza, nakliyat, mühendislik ve diğer branşlarda sigorta rizikolarını, primlerini ve tazminat hesaplamalarını, sigorta sözleşmeleri ve tarifelerini hazırlayan ve biriken fonların yönetimini hem teorik hem de pratik olarak öğrenen öğrencilerimiz, sigorta sektörü, sosyal güvenlik kurumları ve finans sektöründe gerek kamu gerekse de özel sektörde üst düzey yönetici olarak çalışabilme imkanına sahiptirler.

Aktüerya Maaşları Ne Kadar?
Bir kamu kurumunda çalışan mezunların maaşı 2500-2700 lira civarında olmaktadır. Ancak bölümün genel çalışma alanları özel sektördür. Bu sektörde ise maaşlar farklılıklar gösterebilmektedir.

Aktüerya Bölümü Yorumları
Aktüerya yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Aktüerya İş Olanakları nelerdir?
Aktüerya iş bulma imkanı var mı?
Aktüerya maaşı ne kadar?
Aktüerya bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger