El Sanatları Bölümü İş İmkanları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
El Sanatları bölümü ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda ele almaya çalıştık. El Sanatları nedir, ne iş yapar, El Sanatları maaşları ne kadar, mezunları nerede çalışır, El Sanatları iş bulma imkanı nasıldır, KPSS atama puanları kaç ve bunlara benzer soruları sizler için yanıtladık.


El Sanatları Bölümü Puan Türü Nedir?
El Sanatları puan türü YGS-5’tir.

El Sanatları İçin Hangi Sınavlara Girmeliyim, Hangi LYS Sınavına Girmeliyim?
El Sanatları bölümü için girilmesi gereken sınavlar YGS’dir.

El Sanatları Bölümü Kaç Yıllık, Eğitim Süresi Ne Kadar?
Hazırlık sınıfı okutulan üniversitelerde 5 yıllık, normalde ise 4 yıllık bir bölümdür.

El Sanatları KPSS Atama Puanları 2017
Son 4-5 yılda yapılan KPSS atamalarında El Sanatları KPSS puanları aşağıdaki linkte, diğer bölümler arasında yer almaktadır.

El Sanatları Mezunları Öğretmen Olabilir mi?

Hayır.

4 Yıllık El Sanatları Bölümü Hakkında Bilgi
El sanatları programının amacı, el sanatlarımızı yok olmaktan kurtarmak, teknolojiden yararlanarak el sanatlarımızı geliştirecek profesyonel elemanlar yetiştirmektir. El sanatları teknikerleri, halk eğitim merkezlerinde, orta öğretimde, çıraklık eğitim merkezlerinde öğretmen; özel sektörde, tekstil alanında tekniker olarak görev alabilirler.

El Sanatları Mezunları Ne İş Yapar, İş İmkanları Çalışma Alanları Nelerdir?
El sanatları programını bitirenlere “El Sanatları Teknikeri” ünvanı verilir. El sanatları teknikeri dekoratif ürünler, lif ve boya teknolojisi, el ve makine nakışları, süsleme sanatları, el örgüleri, kirkitli dokuma gibi alanlarda örneği az bulunur kültür zenginliklerimizi modern yöntemlerle geliştirerek ülke ekonomisine ve kültürüne katkı getirici çalışmaları yürütür. El sanatları teknikerleri halk eğitim merkezlerinde, ortaöğretimde, çıraklık eğitim merkezlerinde öğretmen; özel sektörde, tekstil alanında tekniker olarak görev alabilirler.

4 Yıllık El Sanatları İş Olanakları
Bölümden mezun öğrenciler, kamu ve özel sektörlerde geniş iş alanlarına sahiptir. Mezunlar El Sanatları alanında, Halk Eğitimlerde, Kültür Merkezlerinde, Belediyelerde, Dernekler, Kreşler ve özel atölyelerde usta öğretici olarak çalışabilirler. Bunun yanında, çini ve seramik el dekoru ünitelerinde, tekstil firmalarının değişik birimlerinde desinatör ve dekoratif süsleme alanlarında ayrıca nakış ve restorasyon üzerine çalışma olanaklarıda istihdam edebilirler.

El Sanatları Maaşları Ne Kadar?
Kamu yani devlet kurumlarına atananlar 2600-2700 tl dolaylarında maaş alırken, özel sektörde faaliyet gösterenler genellikle daha düşük veya yüksek maaşlar almaktadır.

El Sanatları Bölümü Yorumları
El Sanatları yorumları için lütfen aşağıdaki yorum kutusunu kullanın. Bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

El Sanatları İş Olanakları nelerdir?
El Sanatları iş bulma imkanı var mı?
El Sanatları maaşı ne kadar?
El Sanatları bölümü nasıl kolay mı zor mu?

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger