2 Yıllık Tarla Bitkileri Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
2 Yıllık Tarla Bitkileri hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için 2 Yıllık Tarla Bitkileri bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. 2 Yıllık Tarla Bitkileri mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. 2 Yıllık Tarla Bitkileri bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Tarla Bitkileri Bölümü Nedir?
Tarla Bitkileri Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Tarla Bitkileri İş İmkanları 2017
Tarla Bitkileri Mezunları Ne İş Yapar?
Tarla Bitkileri Bölümü Maaşları 2017
Tarla Bitkileri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Tarla Bitkileri KPSS Taban Puanları 2017
Tarla Bitkileri Bölümü Yorumları 2017

Tarla Bitkileri Bölümü Nedir?
Tarla Bitkileri Programı, ziraat ile ilgili alanlarda, kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik faaliyet gösteren 2 yıllık bir programdır. Bu programdan eğitim alan öğrenciler tekniker ünvanı ile mezun olmaktadırlar.

Tarla Bitkileri Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Tarla Bitkileri Bölümü İş İmkanları
Tarla Bitkileri Programından Mezun Olan Adayların Çalışabileği Alanlar
-Tarım Bakanlığı’na bağlı tüm birimlerde, 
-Özel sektörde
-Tarım ve hayvancılıkla ilgili malzeme satan kuruluşlarda
-Belediyelerin ilgili bölümlerinde görev almaları mümkündür.

Tarla Bitkileri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Mezunlar çalıştıkları iş alanlarında çeşitli bitkilerin yetiştirilmesi, işlenmesi ve pazarlanması gibi tüm aşamalarda etkin rol almaktadır.

Tarla Bitkileri Bölümü Maaşları
Tarla Bitkileri bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Tarla Bitkileri mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Tarla Bitkileri maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Tarla Bitkileri Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Bahçe Bitkileri
-Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması
-Organik Tarım İşletmeciliği
-Bitki Koruma
-Bitkisel Üretim ve Teknolojileri
-Tarla Bitkileri
-Toprak Bilimi ve Bitki Besleme

Tarla Bitkileri Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Tarla Bitkileri mezunlarının 73-82 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Tarla Bitkileri Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Tarla Bitkileri bölümü iş olanakları 2 yıllık Tarla Bitkileri mezunları ne iş yapar, Tarla Bitkileri bölümü hakkında bilgi, Tarla Bitkileri maaşları, Tarla Bitkileri KPSS atama puanları, Tarla Bitkileri iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger