2 Yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
2 Yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için 2 Yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. 2 Yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. 2 Yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Nedir?
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği İş İmkanları 2017
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Mezunları Ne İş Yapar?
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Maaşları 2017
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği KPSS Taban Puanları 2017
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Yorumları 2017

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Nedir?
 Sivil hava ulaştırma işletmeciliği programının amacı, hava taşıt araçları ile yolcu ve yük taşımacılığı ile ilgili işlemleri yürütecek elemanları yetiştirmektir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü İş İmkanları
Sivil Havacılık sektöründe kaynakları, varlıkları, zamanı, işlemi ve iş gücünü yönetmek konusunda bir iş yerine bağlı olarak yönetime katkı vererek rol üstlenen veya kendi iş yerinde yönetim fonksiyonlarını icra eden meslek elemanı olarak mezun olurlar.
“Sivil Hava Ulaştırma İşletmecisi” unvanını alan mezunlar, tüm havayolu şirketleri, hava alanları, havaalanı yer hizmetleri, ikram ve kargo şirketleri ile diğer havacılık kurumlarında istihdam edilebileceklerdir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Hava ulaştırma işletmecisi, çalıştığı işletmede para, malzeme ve insangücünün en verimli şekilde kullanılması ve uçakların kârlı bir biçimde çalıştırılması için yönetim planları hazırlar, çalışmaları denetler, uçakların yük ve yolcu miktarları bakımından tam kapasite ile çalıştırılması için önlemler alır. Çalıştığı işletmeye bağlı olan veya olmayan uçak, yük, yolcu hareketlerinin bağlantı ve organizasyonunu yapar. Mezunlar Türk Hava Yolları ve Özel Hava Şirketlerine bağlı uçaklarda ve hava limanlarında çalışabilirler.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Maaşları
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Havacılık Yönetimi
-İşletme
-İşletme Yönetimi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi
-Seyahat İşletmeciliği
-Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği
-Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
-Ulaştırma ve Lojistik
-Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Lojistik
-Turizm İşletmeciliği

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunlarının 77-80 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü iş olanakları 2 yıllık Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği mezunları ne iş yapar, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği bölümü hakkında bilgi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği maaşları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği KPSS atama puanları, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger