2 Yıllık Moda Tasarımı Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
2 Yıllık Moda Tasarımı hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için 2 Yıllık Moda Tasarımı bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. 2 Yıllık Moda Tasarımı mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. 2 Yıllık Moda Tasarımı bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Moda Tasarımı Bölümü Nedir?
Moda Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Moda Tasarımı İş İmkanları 2017
Moda Tasarımı Mezunları Ne İş Yapar?
Moda Tasarımı Bölümü Maaşları 2017
Moda Tasarımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Moda Tasarımı KPSS Taban Puanları 2017
Moda Tasarımı Bölümü Yorumları 2017

Moda Tasarımı Bölümü Nedir?
Bölüm YGS-5 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Moda Tasarımı Bölümü Hakkında Bilgi
Moda Tasarımı Programı’nda sektörümüzün ihtiyaç duyduğu bilgili, donanımlı ve teknik becerilerle yetiştirilmiş moda tasarımcıları için açılmış ön lisans programıdır. Eğitim dili Türkçe, eğitim süresi 2 yıldır. 2 yıl süresince teorik ve uygulamalı olarak dersler yürütülmektedir. Derslerin dışında, öğrencilerin eğitimine katkı olarak mesleki teknik geziler, konferanslar, fuarlar ve seminerler düzenlenmektedir. Programımızda zorunlu staj eğitimi ise 30 iş günüdür. Birinci yılda seçmeli dersler, staj, temel mesleki bilgiler, teknik ve tasarım dersleri verilmektedir. Yıl sonunda da defile yapılarak birinci yıl tamamlanmaktadır. Programın ikinci yılında ise; seçmeli dersler, defile, atölye çalışmaları, tasarım ve bitirme projeleri yer almaktadır. 

Moda Tasarımı Bölümü İş İmkanları
Moda Tasarımı Programı'nda öğrenim süresi 2 yıldır ve öğrenciler "Moda Tasarımı Teknikeri" unvanı ile mezun olmaktadır. Tekstil, konfeksiyon ve hazır giyim sektöründe nitelikli ara eleman açığının çok olması ve yüksek standartlarda verilen eğitimimiz sayesinde mezunlarımız oldukça hızlı iş bulabilecek, "Moda Tasarımı Teknikeri" unvanı ile öğrendikleri bilgi ve becerileri uygulayabileceklerdir.
Mezunlarımız; tekstil ve hazır giyim sektöründe ulusal ve uluslararası boyutta hizmet veren kuruluşlarda;
-Moda Tasarımcısı,
-Mağaza Görsel Sunum ve Tasarım Uzmanı,
-Tasarım Planlamacısı,
-Moda Editörü,
-Free Lance Koleksiyon Tasarımcısı,
-Stil Danışmanı,
-Trend Danışmanı,
-Moda Aksesuar Tasarımcısı
 olarak görev alabilirler. Ayrıca, sektöre yeni nesiller kazandırmak amacıyla akademik kariyer de yapabilirler.

Moda Tasarımı Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Moda Tasarımı Programı öğrencileri, tekstil ve konfeksiyon sektöründe, müşteri beklentilerini ve moda eğilimlerini göz önünde bulundurarak, tasarım ilke ve yöntemlerine uygun giysi ve aksesuar tasarımı yapan, tasarıma uygun malzeme ve ekipmanı seçen, koleksiyon hazırlayan ve tasarımı ürüne dönüştüren meslek elemanı olarak mezun olurlar.Kamu ve özel sektöre ait tekstil firmalarında; tasarım bölümlerinde çalışabilirler.Mezunlar; Serbest tasarımcı olarak çalışabilecekleri gibi, moda ve hazır giyim sektöründe, tasarım stüdyolarında, sahne sanatları ile ilgili resmi ve özel kurumlarda, sinema ve televizyon kurumlarında da tasarımcı olarak çalışabilirler. Tekstil, konfeksiyon vemoda ile ilgili firmalarda danışman veya uzman olarak da, geniş iş olanaklarına sahiptirler.

Moda Tasarımı Bölümü Maaşları
Moda Tasarımı bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Moda Tasarımı mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Moda Tasarımı maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Moda Tasarımı Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Moda Giyim Tasarımı
-Moda Tasarımı
-Moda ve Tekstil Tasarımı
-Tekstil
-Tekstil Mühendisliği
-Tekstil Tasarımı
-Tekstil ve Moda Tasarımı

Moda Tasarımı Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Moda Tasarımı mezunlarının 88-90 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Moda Tasarımı Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Moda Tasarımı bölümü iş olanakları 2 yıllık Moda Tasarımı mezunları ne iş yapar, Moda Tasarımı bölümü hakkında bilgi, Moda Tasarımı maaşları, Moda Tasarımı KPSS atama puanları, Moda Tasarımı iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger