2 Yıllık Lojistik Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
2 Yıllık Lojistik hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için 2 Yıllık Lojistik bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. 2 Yıllık Lojistik mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. 2 Yıllık Lojistik bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Lojistik Bölümü Nedir?
Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Lojistik İş İmkanları 2017
Lojistik Mezunları Ne İş Yapar?
Lojistik Bölümü Maaşları 2017
Lojistik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Lojistik KPSS Taban Puanları 2017
Lojistik Bölümü Yorumları 2017

Lojistik Bölümü Nedir?
Üniversite Giriş Sınavından yeterli puan alan veya sınavsız geçiş şartlarını sağlayan öğrenciler bölümün ön lisans programına başlamaya hak kazanırlar. Lojistik Programı; iki yıllık olup, lojistiğin kavramları, teorisi, kuralları ve uygulamaları hakkında öğretim veren sosyal bir programdır. Eğitim Türkçedir.

Lojistik Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Lojistik Bölümü İş İmkanları
Lojistik Önlisans Programını başarı ile tamamlayan Lojitisyenlerin çalışma alanı oldukça geniş olup; tüm kamu ve özel kuruluşlarda, özellikle gümrükleme, depolama, dağıtım, taşımacılık gibi hizmet sektörüne ilişkin alanlarda şirketlerin, lojistik, dış ticaret, finans ve pazarlama departmanlarında, özellikle ithalat ve ihracat firmalarında, gelecek vaat eden pozisyonlarda çalışabilmektedirler.

Lojistik Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Lojistik sektöründe çalışacak olan elemanların genelde ne şartlarda çalıştığı hakkında bilgiler verelim. Ofis ortamı, fabrika, depolar, araç sevkıyat işlerinde çalışacakları gibi açık ve kapalı ortamlarda çalışmaktadırlar. Araç yükleme boşaltma yapan kişiler depolarda çalışacakları gibi fabrika içerisinde de çalışabilmektedirler. Araçların fiziksel kontrolü, depolara giriş çıkış mal takibi gibi işlerde yapmaktadırlar. Operasyon elemanları evrak işlemleri ve sevk sürecini yönetmektedir. Lojistik elemanlarının temel görevi güvenliği sağlamaktır. Araç yükleme, boşaltma, mal istifleme, araç giriş ve çıkışlarını sağlarken önleyici tedbirler almaları gerekir. Ülkemizde okumuş insan deyimi vardır ya! Buna uygun şekilde bilinçli çalışmalarında fayda vardır.
-Dış ticaret departmanlarında,
-Finans departmanlarında,
-Lojistik departmanlarında,
-İthalat ve ihracat firmalarında,
-Dağıtım sektörü,
-Depolama sektörü,
-Gümrükleme sektörü,
-Uluslararası taşımacılık sektörlerinde iş bulabilme imkanlarına sahiptirler.

Lojistik Bölümü Maaşları
Lojistik bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Lojistik mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Lojistik maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Lojistik Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Havacılık Yönetimi
-İşletme
-İşletme Yönetimi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi
-Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
-Ulaştırma ve Lojistik
-Ulaştırma ve Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Finans
-Uluslararası Finans ve Bankacılık
-Uluslararası Lojistik
-Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık
-Uluslararası Lojistik Yönetimi
-Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi

Lojistik Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Lojistik mezunlarının 84-89 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Lojistik Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Lojistik bölümü iş olanakları 2 yıllık Lojistik mezunları ne iş yapar, Lojistik bölümü hakkında bilgi, Lojistik maaşları, Lojistik KPSS atama puanları, Lojistik iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger