2 Yıllık İşletme Yönetimi Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
2 Yıllık İşletme Yönetimi hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için 2 Yıllık İşletme Yönetimi bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. 2 Yıllık İşletme Yönetimi mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. 2 Yıllık İşletme Yönetimi bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
İşletme Yönetimi Bölümü Nedir?
İşletme Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi 2017
İşletme Yönetimi İş İmkanları 2017
İşletme Yönetimi Mezunları Ne İş Yapar?
İşletme Yönetimi Bölümü Maaşları 2017
İşletme Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
İşletme Yönetimi KPSS Taban Puanları 2017
İşletme Yönetimi Bölümü Yorumları 2017

İşletme Yönetimi Bölümü Nedir?
İşletme Yönetimi Önlisans Programı bir taraftan yeni bir işletmenin doğuş süreçlerini (girişimcilik) kapsarken diğer taraftan da hâlen piyasada faaliyetini sürdüren işletmelerde çalışanların daha inovatif ve girişimci (iç girişimcilik) olmalarını sağlamak amacıyla tasarlanan bir programıdır.

İşletme Yönetimi Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-6 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.
İşletme yönetimi bölümünde Tarih, Çevre Koruma, İş Sağlığı ve Güvenliği, Genel Ekonomi, Genel İşletme, İngilizce, Mesleki Sorumluluk ve Etik, Temel Hukuk, Türk Dili, Eleştirel Düşünme, Yaratıcılık ve Girişimcilik, Finansal Muhasebe, Kalite Güvencesi ve Kalite Yönetim Sistemleri, Temel Bilgi Teknolojileri, Toplam Kalite Yönetimi, Yönetim ve Organizasyon, Bilgisayarlı Muhasebe, Kurumsal Yönetim, Reklam ve Tanıtım Kampanyaları, Zaman ve Toplantı Yönetimi, Eğitim Geliştirme ve Kariyer Yönetimi, Finansman Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Örgütsel Davranış, Reklamcılığa Giriş, Stratejik Yönetim ve Ticaret Hukuku gibi dersler okutulur.

İşletme Yönetimi Bölümü İş İmkanları
İşletme yönetimi bölümü mezunları tüm özel ve kamu üretim ve hizmet sektöründe çalışabilirler. Bankalar, şirketler, sivil toplum örgüleri gibi kurum ve kuruluşlar İşletme yönetimi bölümü mezunlarının çalışabileceği alanlara örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca mezunlar Serbest muhasebeci, serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirlik bürolarında, Büyük ve küçük işletmelerde finansman, muhasebe, pazarlama, personel, satın alma ve halkla ilişkiler bölümlerinde çeşitli devlet kuruluşlarının muhasebe, personel bölümlerinde ve vergi dairelerinde, yatırım ve finans kurumlarında, kamu ve özel bankalarda iş bulma olanağına sahiptirler.

İşletme Yönetimi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar kamu ve özel sektörde çeşitli yönetim kademelerinde çalışırlar. Programın mezunları pazarlama, satış, muhasebe, finans, denetim ve insan kaynakları gibi çeşitli alanlarda görev yapabilirler. Öğrencilerimizi geleceğin girişimcileri olarak yetiştirmek de İşletme Yönetimi Önlisans Programının amaçları arasındadır.

İşletme Yönetimi Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
Çeşitli devlet ve özel sektör kuruluşlarının tüm bölümlerinde çalışma olanağı,
-Büyük ve küçük işletmelerde finansman, muhasebe, pazarlama, personel, satın alma ve halkla ilişkiler bölümleri,
-Serbest muhasebeci, serbest muhasebeci mali müşavir ve yeminli mali müşavirlik büroları,
-Çeşitli devlet kuruluşlarının muhasebe, personel bölümlerinde ve vergi daireleri,
-Yatırım ve finans kurumları,
-Kamu ve özel bankalar.

İşletme Yönetimi Bölümü Maaşları
İşletme Yönetimi bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. İşletme Yönetimi mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. İşletme Yönetimi maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

İşletme Yönetimi Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Bankacılık
-Bankacılık ve Finans
-Bankacılık ve Finansman
-Bankacılık ve Sigortacılık
-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
-Ekonomi ve Finans
-İşletme
-İşletme Bilgi Yönetimi
-İşletme Enformatiği
-İşletme Yönetimi
- İşletme-Ekonomi
-Lojistik
-Lojistik Yönetimi
-Muhasebe ve Finans Yönetimi
-Muhasebe ve Finansal Yönetim
-Muhasebe ve Denetim
-Sağlık Yönetimi
-Sermaye Piyasası
-Sermaye Piyasaları ve Portföy Yönetimi
-Sigortacılık
-Sigortacılık ve Risk Yönetimi
-Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik
-Teknoloji ve Bilgi Yönetimi
-Uluslararası Finans
-Uluslararası Finans ve Bankacılık
-Uluslararası İşletme
-Uluslararası İşletmecilik
-Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret
-Uluslararası Ticaret, Lojistik ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret
-Uluslararası Ticaret ve Finans
-Uluslararası Ticaret ve Finansman
-Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik
-Uluslararası Ticaret ve Pazarlama
-Yönetim Bilişim Sistemleri

İşletme Yönetimi Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda İşletme Yönetimi mezunlarının 70-86 puanlarla atandığını görmekteyiz.

İşletme Yönetimi Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


İşletme Yönetimi bölümü iş olanakları 2 yıllık İşletme Yönetimi mezunları ne iş yapar, İşletme Yönetimi bölümü hakkında bilgi, İşletme Yönetimi maaşları, İşletme Yönetimi KPSS atama puanları, İşletme Yönetimi iş imkanları 2017...

1 yorum:

çok iyi bölümdür gelecek vaat ediyor ayrıca uludağ üni sbmyoda okursanız kendinizi bir hayli geliştirirsiniz

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger