2 Yıllık Hayvansal Üretim Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
Hayvansal Üretim hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için Hayvansal Üretim bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. Hayvansal Üretim mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. Hayvansal Üretim bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Hayvansal Üretim Bölümü Nedir?
Hayvansal Üretim Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Hayvansal Üretim İş İmkanları 2017
Hayvansal Üretim Mezunları Ne İş Yapar?
Hayvansal Üretim Bölümü Maaşları 2017
Hayvansal Üretim Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Hayvansal Üretim KPSS Taban Puanları 2017
Hayvansal Üretim Bölümü Yorumları 2017

Hayvansal Üretim Bölümü Nedir?
Ekonomik değeri olan hayvanların üretilmesi, ırklarının iyileştirilmesi, bakımı, beslenmesi ve değerlendirilmesi konularında çalışan kişidir.

Hayvansal Üretim Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-2 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Hayvansal Üretim Bölümü İş İmkanları
Hayvansal üretim programını tamamlayanlar Orman, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı çiftliklerde, araştırma merkezlerinde, çeşitli kamu kuruluşu ve işletmeleri ile özel sektöre ait hayvancılık işletmelerinde çalışma olanağına sahiptirler.

Hayvansal Üretim Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
-Hayvansal üretim alanında yetişen ziraat mühendisi;
-Ürünlerinden yararlanılan hayvanların (inek, keçi, koyun, tavuk vb.) verimliliklerinin artırılması yönünde çalışmalar yapar,
-Hayvan ırkının iyileştirmek ve damızlık hayvan yetiştirmek, yemlerin besin değerini belirlemek amacı ile araştırmalar yapar,
-Hayvanların verimliliklerini artırıcı yöntemler hakkında üreticileri aydınlatır.

Hayvansal Üretim Bölümü Maaşları
Hayvansal Üretim bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Hayvansal Üretim mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Hayvansal Üretim maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Hayvansal Üretim Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Zootekni
-Hayvansal Üretim

Hayvansal Üretim Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Hayvansal Üretim mezunlarının 79-85 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Hayvansal Üretim Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Hayvansal Üretim bölümü iş olanakları 2 yıllık Hayvansal Üretim mezunları ne iş yapar, Hayvansal Üretim bölümü hakkında bilgi, Hayvansal Üretim maaşları, Hayvansal Üretim KPSS atama puanları, Hayvansal Üretim iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger