2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş Olanakları ve Maaşları

Değerli ziyaretçiler, sizler için güzel bir içerik oluşturduk. İçeriğimiz ile ilgili sorduğunuz tüm sorular en geç 24 saat içinde cevaplandırılmaktadır. Lütfen yorum bölümünü kullanarak düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayın.
2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım hakkında her şeyi ele aldığımız bölüm tanıtım yazısına hoş geldiniz. Siz değerli üniversite adayları için 2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü hakkında güncel ve yeni bilgileri derledik. 2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunları ne iş yapar, nerede çalışır, devlette çalışma imkanı ve daha birçok sorunun cevabı yazımızda bulunmaktadır. 2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü hakkında aşağıdaki konularda ayrıntılı bilgi almak için lütfen yazının tamamını okuyunuz.

İÇİNDEKİLER
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Nedir?
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Hakkında Bilgi 2017
Halkla İlişkiler ve Tanıtım İş İmkanları 2017
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Mezunları Ne İş Yapar?
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Maaşları 2017
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri 2017
Halkla İlişkiler ve Tanıtım KPSS Taban Puanları 2017
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Yorumları 2017

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Nedir?
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı, halkla ilişkiler sektörüne nitelikli çalışan kazandırmayı, bu alanda yenilikleri takip edebilecek çağdaş düşünce sistemine sahip kişiler yetiştirmeyi ve bu alanda ihtiyaç duyulan insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Hakkında Bilgi
Bölüm YGS-4 puan türü ile öğrenci almaktadır. Ancak aynı zamanda meslek liselerinin bölüm ile alakalı alanlarından mezun olanlar bölüme sınavsız geçiş ile yerleşebilmektedir. Bölümün eğitim süresi 2 yıldır. Hazırlık sınıfı okuyanlar için ise 3 yıldır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı’nın temel amacı, öncelikli olarak günümüzün giderek artan sektörel taleplerinin karşılanması ve alanda yürütülen akademik çalışmalara katkı sağlanmasıdır. Bu açıdan çağdaş gelişmeleri izleyen bir alan olarak halkla ilişkiler, teknik, idari ve akademik gelişimi gerekli kılmaktadır. İnsan kaynaklarına verilen önemin giderek arttığı günümüzde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programı, tüm çalışma alanlarında önemli bir konumdadır.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü İş İmkanları
Halkla İlişkiler ve Tanıtım Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel ya da devlet kurumlarının iletişim, basın ve halkla ilişkiler gibi birimlerinde, ayrıca halkla ilişkiler ajanslarında çalışma imkânına sahiplerdir.

Özellikle kurum ve kuruluşların organizasyonel yapılarında önemli bir konum edinmiş bulunan halkla ilişkiler birimleri/departmanları, kurum içi, kurumun çevresi ve paydaşları ile ilişkilerinin düzenlenmesi sürecinde işlerlik kazanmaktadır. Bu bağlamda, mezun olan öğrencilerin kalifiye eleman olarak iş bulma olanakları çeşitli sektörlerde mevcut olan tüm halkla ilişkiler yapılanmaları açısından oldukça geniş bir yaygınlığa sahiptir. Ayrıca bu programdan mezun olacak öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilirler.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?
İki yıllık bu programdan mezun olanlar kamu ve özel sektör kuruluşlarının halkla ilişkiler ve tanıtım birimlerinde ara kademe mesleki personel, müşteri ilişkileri uzmanı, ürün ya da hizmet sorumlusu olarak çalışabilmektedirler. Bunların yansıra, program mezunları, reklam, medya ve kamuoyu araştırmaları ile ilgili kuruluşlarda çalışma imkânlarına sahiptirler.

-Çalıştığı kurumun tanıtıcı raporlarını, haber bültenlerini ve resimli broşürlerini hazırlar, 
-Kurumun çalışmalarının ve etkinlik alanlarının çeşitli basım yayın ve iletişim araçları ile halka tanıtılmasını sağlar, 
-Konferans, seminer, sergi, basın toplantısı, yıldönümü gibi kültürel ve sosyal etkinlikleri düzenler, 
-Yöneticilerin konuşma ve yazışmalarını inceler, 
-Kurumla ilgili izlenimleri takip ederek kurumun daha iyi tanıtılmasını ve saygınlığının artırılmasını sağlayacak çalışmalar yapar.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Maaşları
Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü maaşı için iki farklı sınıflandırma yapmak mümkün. Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunları hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde çalışabilmektedir. Halkla İlişkiler ve Tanıtım maaşları devlet kurumlarında 3 bin lira civarında iken, özel sektör maaşları 1500 ila 2500 lira arasında değişebilmektedir.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Dikey Geçiş Bölümleri
YÖK tarafından her sene 1 defa gerçekleştirilen ve içinde sadece Türkçe ve Matematik soruları bulunan DGS’de (Dikey Geçiş Sınavı) yeterli puanı alanlar aşağıdaki bölümlere dikey geçiş yapabilir. Bölümden geçiş yapılabilecek bölümler şunlardır:
-Görsel İletişim Tasarımı
-Halkla İlişkiler
-Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
-Halkla İlişkiler ve Tanıtım
- İletişim
-İletişim Bilimleri
-İletişim Sanatları
- İletişim Tasarımı
-İletişim ve Tasarım
-İletişim Tasarımı ve Yönetimi
-Reklam Tasarımı ve İletişimi
-Reklamcılık

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü KPSS Taban Puanları
Son birkaç yılın KPSS atama puanlarına baktığımızda Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunlarının 73-86 puanlarla atandığını görmekteyiz.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Yorumları
Bölümün geleceği var mı, tercih edilir mi, dersleri zor mu gibi soruların cevaplarını bölüm mezunlarından veya bölümü henüz okuyan öğrencilerden almak istiyoruz. Lütfen bölüm ile ilgili yorumlarınızı esirgemeyiniz.


Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü iş olanakları 2 yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunları ne iş yapar, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü hakkında bilgi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım maaşları, Halkla İlişkiler ve Tanıtım KPSS atama puanları, Halkla İlişkiler ve Tanıtım iş imkanları 2017...

Sitemizi ziyaret eden her kullanıcı yorum yazabilir. Herhangi bir üyelik veya e-posta bilgisi istenmez.
Şayet YORUMLAMA BİÇİMİ bölümünden ''Anonim'' seçerseniz, hiçbir bilginizi yazmak zorunda değilsiniz.

ADI/URL seçerseniz, sadece herhangi bir isim yazarak yorum yazabilirsiniz.

Yorumda Adının çıkmasını isteyenler en üstteki GOOGLE hesabını seçebilirler. Böylece diğer kullanıcılar ile iletişime geçmeleri mümkün olabilir.

NOT: Google sizden robot olmadığınıza dair doğrulama isterse, BEN ROBOT DEĞİLİM yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyin. Ek doğrulama isterse de sizden istenen kareleri işaretleyin ve yorumunuzu gönderin.

Her yorum 24 saat içinde yanıtlanır.

© 2014 Bölüm İş İmkanları ve Maaşları - ALL RIGHTS RESERVED
Template By FIANESIA Diberdayakan oleh Blogger